Ayyıldız Hazır Beton Tesisleri Üç Katlı Prefabrike Bina

PROJE DETAYLARI

  • Ürün Grupları:

  • Prefabrik Yapı

  • Ofis Binaları, Sosyal Tesisler, WC-Duş Binaları, Yatakhane Binaları, Yemekhane Binaları

  • Faaliyet Alanları: Şantiye Binaları, Kamp Binaları

  • Tarih: Eylül 2021

  • Ülke: Türkiye

Kurulduğu 1992 yılından bu yana her türlü iklim bölgesinde istenilen ihtiyaçlara uygun yaşanılabilir mekanlar sunmak için; prefabrik, prefabrike ev, hazır ev, hazır konut, çelik ev, çelik konut, hazır yapı ürün gruplarında yaptığı çalışmalara hız kesmeden devam eden Özge Yapı A.Ş. son olarak Silivri’de yeni bir tasarıma daha imza attı.

Yakın bir zamanda Özge Yapı A.Ş. güvencesiyle tamamlanıp teslim edilen proje sonunda Ayyıldız Hazır Beton Silivri Selimpaşa Tesisleri yepyeni bir prefabrik binaya kavuşmuş oldu.

Özge Yapı A.Ş’nin 30 yılı aşkın tecrübesi ve Ayyıldız Hazır Beton Silivri Selimpaşa Tesislerinin beklentileri doğrultusunda hayata geçirilen bu proje ile 456 metrekare alana sahip üç kattan oluşan prefabrik bina inşa edildi.

Prefabrik Binada A1 Sınıf Fibercement Dış Cephe Kaplaması Kullanıldı

Ayyıldız Hazır Beton Silivri Selimpaşa Tesisleri için yapılan prefabrik binanın dış cephe, iç cephe tavan ve ara kat şase kaplamalarında mevsim koşulları ve yangından etkilenmemesi için A1 sınıfı fibercement dış cephe kaplaması kullanıldı.

Kaynak Kullanılmadan Üretilen Bina İstenildiğinde Sökülüp Yeniden Kurulabiliyor

Binanın taşıyıcı karkasları C ve U kesitli galvanize saçtan yapıldı. Özge Yapı A.Ş’nin ürettiği diğer prefabrik binalarda olduğu gibi kaynak kullanılmadan üretilen bina istenildiğinde sökülüp yeniden kurulabilecek şekilde dizayn edildi.

Tesisin İhtiyaçlarına Uygun Prefabrik Yapı

Endüstriyel tesislerin her türlü ihtiyaçlarına uygun tasarımları ile öne çıkan Özge Yapı’nın, Ayyıldız Hazır Beton Silivri Selimpaşa Tesisleri için hazırladığı projede de öncelikle tesisin ihtiyaçları göz önünde tutuldu. Zemin ve iki kat olmak üzere toplam üç kattan oluşan prefabrik binanın zemin katına çalışanların yararlanması için yemekhane, soyunma odası, WC ile duş yapıldı. Binanın birinci katı yatakhane olarak tasarlandı. İkinci kat planı ise idari ofis binası kullanımına uygun olacak şekilde dizayn edildi ve gerekli tüm detaylar düşünülerek tasarlandı.

Özge Yapı’nın deneyimli teknik kadrosu ve hızlı üretim ve montaj süreçleri sonunda montajı tamamlanarak teslim edilen bina Ayyıldız Hazır Beton Silivri Selimpaşa Tesisleri tarafından hizmete açıldı.