Afyonkarahisar Uşak İzmir Hızlı Tren Hattı

PROJE DETAYLARI

  • Ürün Grupları: Prefabrik Yapı, Ofis Binaları, WC-Duş Binaları, Yatakhane Binaları

  • Faaliyet Alanları: Şantiye Binaları, Kamp Binaları

  • Tarih: Ekim 2022

  • Ülke: Türkiye

Ankara’dan yola çıkan insanların İzmir’e 3.5 saatte ulaşabilmesi için hazırlanan hızlı tren hattı projesinin 2025 yılında tamamlanması planlanıyor. Tren hattı sırasıyla Ankara, Afyonkarahisar, Uşak, Manisa ve İzmir illerinden geçiyor. 508 kilometrelik bu hattın üzerinde 48 tünel, 11 aç-kapa tünel, 68 viyadük ve 63 köprü yapılıyor. Büyük bir heyecanla tamamlanması beklenen ve yapımı hızla devam eden projenin şantiyeleri ise Özge Yapı A.Ş. güvencesiyle inşa ediliyor.

Bir Şantiyenin Tüm İhtiyacı

Çalışmaların son hızda ve en yüksek verimlilik ile devam edebilmesi için şantiyede ihtiyaç duyulan binalar Özge Yapı A.Ş. avantajları ile inşa ediliyor. Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı inşaatında ihtiyaç duyulan tüm şantiye binaları büyük bir titizlik ve şehrin iklimine özel çözümler ile sunuluyor.

Yatakhane binaları, ofis binaları ve sosyal tesisler amacına ve bölgenin yapısına uygun olarak hazırlanıyor. Çalışanların WC duş binaları gibi ihtiyacına yönelik yapılar ve tüm şantiye binaları prefabrik yapı ile tekrar kullanıma uygun şekilde inşa ediliyor. Bugüne kadar 1276 m2 alanda iki katlı genel müdürlük binaları ve 40 odalı, 960 m2’lik 2 mühendis yatakhanesi tamamlanarak kullanıma açıldı. 490 m2’lik 2 işçi yatakhane binasının montajı da devam ediyor.

508 Kilometrelik İnşaat Hattında Özge Yapı İmzası

Özge Yapı A.Ş. hızlı montaj ve kolay söküm avantajı ile üstlendiği her projede kısa süre içinde yaşanabilir kullanışlı alanlar inşa ediyor. Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı Projesi’nde 4GC Global İnşaat San. ve Tic. A.Ş için hazırlanan prefabrik binaların imalat ve montajı büyük bir hızda tamamlanarak kullanıma hazır hale getiriliyor.

Afyon’un zorlu iklim koşulları ve zati yük hesabı göz önüne alınarak üretilen şantiye binalarında özel malzemeler kullanılıyor. Cephe kaplamalarında yanmaz özellikli A1 sınıfı fibercement ile önlem alınırken taşıyıcı sistemlerde galvanize çelik ile direnç maksimum seviyeye çıkarılıyor.

Özge Yapı 1992 yılında kurulduğu günden beri artan bir ivme ile büyük projelerde başarısını gösteriyor. Türkiye’nin en büyük ve önemli projelerinden olan hızlı tren hattı projesinde de güvenilirliği ve yaratıcı çözümleri ile kalitesini ortaya koyuyor. Farklı iklim bölgelerinde hava koşullarına, zemine ve ihtiyaca yönelik olarak yaşanabilir mekanlar sunuyor. Prefabrik ve prefabrike ev, hazır ev, hazır konut, çelik ev, çelik konut ve diğer hazır yapı ürün grupları ile kaliteyi ülkenin her yerine taşıyor.

Siz de yurt içi ve yurt dışı tüm barınma ve sosyal tesis ihtiyaçlarınız için Özge Yapı’yı tercih ederek kalite, hız ve yüksek konfor sahibi olabilirsiniz.