20-23 Şubat 2018 tarihleri arasında, Senegal’in başkenti Dakar’da gerçekleştirilen 2018 Sencon Yapı Ürünleri Fuarında, Özge Yapı olarak yerimizi aldık.

ST 52 yüksek yoğunluklu galvanize çelikten kaynaksız olarak üretilen prefabrik ev, çelik ev modelleri, prefabrik konut binalarının ve konteynerlerin stand içindeki görselleri büyük ilgi gördü.

Prefabrik Binalara İlgi ve Beğeni Oldukça Fazla

Bölgede, konut ihtiyacının çok fazla olması sebebiyle prefabrik binalara ilgi ve beğeni oldukça fazlaydı. Kolay kurulumu, uygun maliyeti, bölgesel iklim koşullarına uygunluğu dolayısıyla prefabrik konutlar bu özellikleri sayesinde çokça tercih edilmektedir. Prefabrik evlerin dış cephelerinde kullanılan yanmaz ve sudan etkilenmez fibercement cephe kaplamaları, her bütçeye uygun mimari tasarım detaylarıyla Özge Yapı’nın fuarın gözdesi olmasını sağladı.

Senegal Ticaret Odası Başkanı ve Devlet Yetkililerinin ziyaret ettiğistandımızda; prefabrik konutlarla ilgili, birçok bireysel ve toplu talep geldi. Ülke çapında medyanın da yoğun ilgi gösterdiği fuarda, Özge Yapı verdiği röportajlarla da ülke genelinde tanıtım çalışmalarını sürdürdü . Batı Afrika’daki pazar payını arttırmayı hedefleyen Özge Yapı, fuar ve ülke ziyaretlerine bölgede yoğun bir şekilde devam etmektedir.