Yükselen Trend Prefabrik Evler

Son yıllarda büyük talep gören prefabrik evler, betonarme evlerden uzaklaşmak isteyenler için iyi bir alternatif olmayı başarıyor. Her türlü konforu içinde barındıran ve kullanıcının isteklerine göre üretilen bu fabrikasyon yapılar, farklı yerleşim alanlarına kolayca uyarlanabiliyor. Ses ve ısı yalıtımı, çevre koşulları, yangın ve deprem önlemleri düşünülerek projelendirilen yapılar, tek ve çok katlı binalar olarak tasarlanıyor.

Farklı kullanım amaçlarına ve yaşam tarzlarına uygun üretilen prefabrik konutlar, cazip fiyat seçenekleri sunarak ev sahibi olmayı kolaylaştırıyor. Tek katlı, villa ya da yalı gibi farklı mimari özelliklerle tasarlanan prefabrik evlerden bir tanesine sahip olmanız için birçok neden bulunuyor. Doğayla uyumlu bir prefabrik ev satın almanızı sağlayacak 10 nedeni dikkatlice inceleyebilirsiniz.

1- KONFORLU VE EKONOMİK

konforlu
Kullanıcıların isteklerine göre tasarlanabilen fabrikasyon yapılar, her türlü konforu sunuyor. Prefabrik yapılar, modüler sistemle üretildiği için kullanıcı gereksinimlerine uygun büyüklükte ve istenen işlevlere sahip olarak tasarlanabiliyor. Prefabrik bir ev sahibi olmaya karar verirseniz, istediğiniz malzemeleri seçme ve dilediğiniz nitelikte bir ev yaptırma ayrıcalığına kavuşabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Prefabrik Ev Çözümleri

ekonomik
Üstelik hayalinizdeki eve kısa sürede ve çok avantajlı fiyatlarla kavuşabilirsiniz. Çünkü prefabrik evler, hem konforlu hem de diğer yapı seçeneklerine göre uygun fiyatlı olma özelliği taşıyor. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerle üretilen bir ev modeli seçerseniz uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

2- GÜÇLÜ VE UZUN ÖMÜRLÜ

guclu-uzun-omurlu
Prefabrik konutların çelik konstrüksiyon ya da çelik konstrüksiyon üzerine beton şeklinde tasarlanan çeşitleri bulunuyor. Kaliteli malzemelerle üretilen, güvenilir elektrik ve su sistemleriyle donatılan prefabrik evler, uzun ömürlü kullanım sunuyor. Bu özellikler ile tasarlanan evler farklı iklim koşullarına karşı da oldukça dayanıklı bir profil çiziyor. İklim koşullarının zorlu olduğu bölgelerde dahi prefabrik evler, kullanıcılarına üstün konfor ve güvenlik sağlıyor.

Uzun ömürlü malzemelerle üretilen bir fabrikasyon eve sahipseniz ona iyi baktığınız takdirde çok uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3- ZAMANDAN TASARRUF

zamandan-tasarruf
Betonarme binaların inşası için aylar gerekirken, prefabrik bir ev satın alarak istediğiniz tüm özellikleri taşıyan bir eve en kısa yoldan sahip olabilirsiniz. Prefabrik konutlar modüler olarak fabrika ortamında üretildiği için inşaları çok daha kısa süreç içerisinde, sorunsuzca tamamlanıyor. Ortalama bir ay gibi kısa bir zamanda sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre özenle tasarlanan prefabrik evinizin anahtarı size teslim ediliyor. Size de evinizi dilediğiniz yere konumlandırmak kalıyor. Üstelik ihtiyaç halinde evinizi başka bir yere taşıma şansınız da bulunuyor.

4- SÜRDÜRÜLEBİLİR İMALAT TEKNİKLERİ

surdurulebilir
Prefabrik binalar diğer üretim şekillerine oranla daha ekonomik ve hızlı üretilen binalar olarak öne çıkıyor. Pratik ve kolay montaj olanağı sunan bu evler, ihtiyaç halinde yeniden sökülebiliyor. Kaynaksız yapı teknolojileri ve fibercement cephe kaplamaları kullanılarak yapılan binalar butik konut özelliği taşıyor. Muhteşem görüntüleri ve işlevsel özellikleri de kullanıcılara cazip geliyor. Doğayla uyumlu sürdürülebilir malzemelerle ve tekniklerle üretiliyor olmaları ise çevre dostu olmalarını sağlıyor.

Prefabrik konut yapımında kullanılan sürdürülebilir imalat teknikleri, daha az fire veren doğa dostu malzemeleri içeriyor. Böylece kullanıcılar istedikleri gibi huzurlu ve güvenli bir yaşam alanına kavuşabiliyor.

5- ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞINA ÖZENLİ

cevre-ve-insan-sagligina-ozenli
Prefabrik bir konut satın alarak dört mevsim kullanılan ve her türlü konforu içinde barındıran doğa dostu bir eve sahip olabilirsiniz. Prefabrik evler, %90 geri dönüşümlü malzemelerle üretilen modüler yapılar oldukları için çevre dostu ve sürdürülebilir mimarlık örneği olmayı başarıyorlar.
Doğanın daha az zarar görmesine önemli katkıda bulunan bu yapılar insan sağlığına da özen gösteriyor. Kaliteli doğal malzemelerle tasarlanan evler ailenizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı oluyor.

6- İSTEĞE BAĞLI TASARIM, MODERN VE ESTETİK

modern-estetik
Üstün teknolojiler ile üretilen prefabrik konutlar modern, konforlu, estetik ve sağlıklı yaşam biçimleri sunuyor. Prefabrik konutlar, standart özelliklere sahip yapıların aksine kullanıcı beklentilerine göre tasarlanabiliyor. Küçük tek katlı bir evden üç katlı bir villaya ya da yalıya kadar değişen biçimlerde prefabrik evler üretilebiliyor. Üstelik bu evlerin mimari tarzları da sahipleri tarafından belirlenebiliyor.
Rustik, minimalist, modern ya da klasik tarzda tasarlanan bir ev seçme şansınız oluyor. Prefabrik ev sahibi olmak istiyorsanız; verandalı, balkonlu, tek katlı ya da dubleks ev seçeneklerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Tarzını kendi zevkinize göre belirleyebildiğiniz evinizin malzemelerini de kendiniz seçebilirsiniz.

7- DEMONTE EDİLEBİLİR

demonte
Prefabrik evler modüler yapı özelliği taşıdıkları için parçaların birleştirilmesiyle inşa ediliyor. Fabrika ortamında tasarlanan her bir parça monte edileceği yere taşınarak bir bütün haline getiriliyor. Bu nedenle sökülerek başka bir yere taşınması da mümkün oluyor Taşınma sürecinde parçalar birbirinden ayrılıyor ve yeni yerine götürülerek tekrar monte edilebiliyor. Yani prefabrik evinizi başka bir alana, başka bir şehre taşımanız her zaman mümkün.

8- ISI YALITIMLI-ENERJİ TASARRUFU YÜKSEK

isi-yalitimli
Prefabrik konutlar tasarlanırken kurulacağı bölgenin iklim özellikleri göz önünde bulundurularak üretiliyor. Çevre ve iklim koşulları doğrultusunda gerekli statik ve ısı yalıtım hesapları yapılıyor. Yani eviniz enerji tasarrufu sağlayacak biçimde tasarlanıyor. İsteğe bağlı olarak daha ileri seviyede ısı ve ses yalıtımı yaptırmanız da mümkün olabiliyor.

Ahşap malzeme ağırlıklı olarak üretilen konutlar, enerji verimliliği açısından oldukça yüksek performans sunuyor. Prefabrik evler fibercement kaplama ile tasarlandıkları için iyi bir ısı ve ses yalıtımı sağlıyor. Prefabrik evinizde, betonarme binalara oranla daha iyi ısınacağınızdan emin olabilirsiniz. Yaz aylarını ise serin biçimde geçirebilirsiniz.

9- HER TÜRLÜ İKLİM KOŞULUNDA KULLANILABİLİR

her-turlu-iklim
Prefabrik yapıların en önemli özelliklerinden biri, her iklim koşuluna uygun olarak üretilebilmeleridir. Soğuk ya da sıcak iklim koşullarına göre tasarlanabilen prefabrik evler, yerleştirileceği bölgenin iklim koşullarına uygun hesaplamalar yapılarak üretildiği için olumsuz hava durumundan kaynaklı sorunlar yaşanmıyor.

10- DEPREME VE DOĞAL AFETLERE DAYANIKLI

depreme-dayanikli
Deprem ve doğal afetlere karşı dirençli bir evde yaşamak istiyorsanız öncelikli tercihinizin kaliteli bir prefabrik ev olması gerekiyor. Türkiye’de 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara depreminden sonra hızla gelişen prefabrik konut sektörü, deprem bölgesinde yer alan ülkemizde güvenli ev ihtiyacını karşılıyor.
Prefabrik evler esnek ve hafif yapıları nedeniyle depreme ve her türlü doğa koşullarına dayanıklılık gösteriyor. Bu evler 1. derece depreme dayanıklı hazır yapılar oldukları için oldukça güçlüler. Esnek ve hafif yapıları sayesinde prefabrik evler, deprem sırasında sallansalar da yıkılmıyorlar.
Çok katlı hafif çelik teknolojisi ile üretilen prefabrik yapılar, Türkiye gerçeği olan depreme karşı en etkin korunma yöntemini oluşturuyor. Bu teknoloji, mimaride sağladığı esnek tasarım ayrıcalıklarıyla kullanıcılara konforlu ve şık evlerde yaşama şansı da tanıyor. Ekolojik ve konforlu bina özelliği sunan prefabrik konutlar, HekimBoard markalı A1 sınıfı yanmaz özellikli doğa dostu malzeme olan fibercement levha ile kaplandıkları için yangın riskine karşı da koruma sağlıyor.

Hekim Holding bünyesinde yer alan ve 1992 yılından beri prefabrik ev, çelik ev, çelik konut ve hazır yapı ürün grupları alanında faaliyet gösteren Özge Yapı, sektöründe lider olmayı başarıyor. Özge Yapı tarafından üstün teknolojilerle tasarlanan prefabrik evler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için prefabrik ev sayfasını ziyaret edebilir ve kendiniz için en ideal ev modelini seçebilirsiniz.